تاریخ انتشار:92/11/12 - 18:55
شماره مطلب:13921112
یادواره ملی شهید شاخص فرهنگی ˈمحمود اخلاقیˈ و چهار هزار و 900 شهید فرهنگی در سمنان برگزار شد

یادواره ملی شهید شاخص فرهنگی ˈمحمود اخلاقیˈ و چهار هزار و 900 شهید فرهنگی صبح امروز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش،نماینده ولی فقیه سمنان،استاندار،و مسئولین استانی و خانواده های معزز شهداٰ در سالن هلال احمر سمنان برگزار شد.

یادواره ملی شهید شاخص فرهنگی ˈمحمود اخلاقیˈ و چهار هزار و 900 شهید فرهنگی صبح امروز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش،نماینده ولی فقیه سمنان،استاندار،و مسئولین استانی و خانواده های معزز شهداٰ در سالن هلال احمر سمنان برگزار شد.

آیت الله شاهچراغی امام جمعه سمنان در آییین این یادواره عنوان کرد: شهدا با خون خود پیام هایی به ما داده اند و ما وارٍث پیام عزیزترین هایی هستیم که با ارزش های بزرگ انسانی خود تاریخ اسلام را تکمیل نمودند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شهید جانشین و خلیفه خدا در روی زمین است و هرکس خانواده شهدا را خوشحال کند خداوند را خوشحال کرده است.

در ادامه این مراسم ، دکتر شعبانعلی رمضانیان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشوردر جمع شرکت کنندگان یادواره با اشاره به اینکه شهدا نمونه بارز انسانهای به مقصد رسیده اند افزود :تعلیم وتربیت نیازمند جدی به الگوست وما نیاز داریم که نمونه عملی به نسل جدید نشان دهیم وبه نسل نو راهی که آنان رابه مقصد نشان دهیم .

وی افزود : به رغم اینکه نام شهدا بحمداله دربین ما زنده است ولی هنوز جنبه های مختلف زندگی شهدا آنطور که باید به عنوان الگو تربیتی احصاء وتدوین نشده وبرای ارائه آماده نشده است .

رمضانیان در پایان اظهار امیدواری کرد که انشاله باهمت همه فرهنگیان بسیجی تلاش کنیم تا باهمکاری معاونت پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش وپرورش وبسیج فرهنگیان الگوهای تربیتی استخراج کنیم واین الگوها را به جامعه فرهنگی ونسل جدید ارائه نماییم

محمد رضا جهان مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: برگزاری یادواره شهدا این را می طلبد که ما بدانیم افتخار بزرگی نصیب ما شده است که در این یادواره ها شرکت کنیم و شهدا را تکریم کنیم و همیشه باید راه و روش و افکار شهدا را به همه معرفی کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به تقدیم 9 هزار و 400 شهید فرهنگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: فرهنگیان دین خود را در علم و عمل به میهن اسلامی خود ادا کردند.

جهان بیان کرد: امروز باید برای شناساندن شهدای فرهنگی و دانش آموز به جامعه و ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت تلاش کنیم.

وی هدف از برگزاری این یادواره را افزایش تفکر ایثارگری و شهادت طلبی در بین آحاد جامعه به ویژه فرهنگیان کشور و استان سمنان عنوان و تصریح کرد: افزایش روحیه ایثار و شهادت از دیگر اهداف برگزاری این یادواره است.

در آیین یادواره شهدای فرهنگی از خانواده شهید محمود اخلاقی نیز تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است در این آیین کتاب روایت های آسمانی که زندگی نامه سردار شهید محمود اخلاقی است رونمایی شد.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری