تاریخ انتشار:98/2/22 - 14:14
شماره مطلب:1398222
موضوع بحث اين هفته حلقه هاي صالحين پايگاه بسيج فرهنگيان شهيد رجايي

تبيين وتشريح بيانيه گام دوم انقلاب مقام معظّم رهبري(مدظله العالي)

به گزارش روابط عمومي مركز مقاومت بسيج فرهنگيان حوزه ستادي به نقل از حجت الاسلام والمسلمين حسين درودي مربي حلقه هاي صالحين موضوع بحث اين هفته حلقه هاي صالحين پايگاه بسيج فرهنگيان شهيد رجايي: تبيين وتشريح بيانيه گام دوم انقلاب مقام معظّم رهبري خواهد بودكه روز دوشنبه بسيت وسوم   ارديبهشت ( هفتم رمضان المبارك) درنمازخانه ساختمان مركزي وزارت آموزش و پرورش تشكيل خواهد شد.

برخي از اهم برجستگي ها به همراه شرح ومتن:

 ((تشریح 30 برجستگی انقلاب اسلامی منطوی در بیانیه گام دوم مقام عظمای ولایت ))

ردیف

» انقلاب پُرشکوه ملّت ایران، بزرگترین و مردمی ترین انقلاب عصر جدید است»

متن

انقلاب شکوهمند ملّت ایران، بزرگترین و مردمی ترین انقلاب عصر جدید در تأسیس و  استمرار است.

شرح1

» انقلاب اسلامی یک چلّه­ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمان هایش پشت سر نهاده»

م

انقلاب اسلامی با ترویج سبک  زندگی اسلامی ضد غربی – اقتصاد مقاومتی –استکبار سیتزی – مظلوم نوازی به چهل سالگی رسیده است.

ش2

«انقلاب اسلامی، در برابر همه­ی وسوسه هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می رسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده»

م

انقلاب اسلامی در مقابل وسوسه های دشمنان برای تغییر و تبدیل شعارهای اصیل خود مقاومت ها نموده است.

ش3

«اینک انقلاب، وارد دوّمین مرحله­ی خودسازی و جامعه پردازی و تمّدنسازی شده است. درودی از اعماق دل بر این ملّت؛ بر نسلی که آغاز کرد و ادامه داد و بر نسلی که اینک وارد فرایند بزرگ و جهانیِ چهل سال دوّم می شود»

م

انقلاب اسلامی به جهت مثلث (خودسازی و جامعه پردازی و تمّدن سازی) در گردنه های مشکلات داخلی و مقابله های خارجی به زانو در نمی آید.

ش4

«آن روز که جهان، میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی بُرد، انقلاب اسلامی» ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد»

م

انقلاب اسلامی با قدرت وعزت دین ناب محمدی ضعف و نقصان دین های تحریف شده و ساختگی را افشاء کرد.

 

ش5

«انقلاب اسلامی چهارچوبها را شکست»

م

انقلاب اسلامی با قدرت معارف دین ناب محمدی قانون و قاعده اجباری، یا شرقی یا غربی را در هم شکست.

ش6

» انقلاب اسلامی، کهنگی کلیشه ها را به رخ دنیا کشید»

م

انقلاب اسلامی پوسیدگی و نخ نما شدن  مکاتب فکری و فرهنگی غرب و شرق را هویدا و برملا کرد.

ش7

» انقلاب اسلامی دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود.»

م

انقلاب اسلامی با دوبال قرآنی "ربنا آتنا فی الدینا حسنه و فی الاخره حسنه" افول و سقوط نظام های تک قطبی را علنی کرد.

ش8

«طبِیعی بود که سردمداران گمراهی و ستم واکنش نشان دهند، امّا این واکنش ناکام ماند. چپ و راستِ مدرنیته، از تظاهر به» نشنیدن این صدای جدید و متفاوت، تا تلاش گسترده و گونه گون برای خفه کردن آن، هرچه کردند به اجل محتوم خود نزدیکتر شدند.»

م

انقلاب اسلامی شگرد کوش های ناشنوای مصلحتی، و توطئه های نفوذی های مخرب را ناکام و ناکارآمد کرد.

ش9

«اکنون با گذشت چهل جشن سالانه­ی انقلاب و چهل دهه­ی فجر، یکی از آن دو کانون دشمنی نابود شده و دیگری با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار می­دهند، دست و پنجه نرم می­کند! و انقلاب اسلامی با حفظ و پایبندی به شعارهای خود همچنان به پیش می رود.»

م

انقلاب اسلامی با مثلث نظام فکری (مقاومت عبادت – شهادت) از شعارهای اصیل خود حمایت کرده و دشمنان آنها را ناامید کرده.

ش10

«برای همه چیز می توان طوِل عمر مفید و تاریخ مصرف فرض کرد، امّا شعارهای جهانی این انقلاب دینی از این قاعده مستثنا است؛ آنها هرگز بی مصرف و بی فایده نخواهند شد، زیرا فطرت بشر در همه­ی عصرها با آن سرشته است. آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت،استقلال، عزّت، عقلانیّت، برادری، هیچ یک به یک نسل و یک جامعه مربوط نیست تا در دوره ای بدرخشد و در دوره ای دیگر افول کند. هرگز نمی توان مردمی را تصوّر کرد که از این چشم اندازه های مبارك دلزده شوند.»

م

انقلاب اسلامی با بر پایی نمایشگاه محصولات فطری بشر، تاریخمند بودن انقلاب ایران را باطل کرد.

ش11

«هرگاه دلزدگی پیش آمده، از رویگردانی مسئولان از این ارزش های دینی بوده است و نه از پایبندی به آنها و کوشش برای تحقّق آنها»

م

انقلاب اسلامی با پشتوانه­ی ارزش های دین فطری، آفت دلزدگی در انقلابات جهان را در خود راه نداده است.

ش12

«انقلاب اسلامی همچون پدیده ای زنده و بااراده، همواره دارای انعطاف و آماده­ی تصحیح خطاهای خویش است، امّا » تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست.»

م

انقلاب اسلامی با سیر جمالی و سیاست های تکاملی دچار آسیب ها و آفات تجدید پذیری و انفعال نمی گردد.

ش13

«انقلاب اسلامی به نقدها حسّاسیّت مثبت نشان میدهد و آن را نعمت خدا و هشدار به صاحبان حرف های بی عمل می شمارد،» امّا به هیچ بهانه ای از ارزش هایش که بحمدالله با ایمان دینی مردم آمیخته است، فاصله نمی گیرد.»

م

انقلاب اسلامی با قاعده  قرآنی نقد پذیری و تقرب الی الله بهانه را از دشمنان و افراد فاقد عمل ستانده است.

ش14

«انقلاب اسلامی پس از نظام سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمی شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی بیند، بلکه از نظریّه­ی نظام انقلابی تا ابد دفاع میکند.»

م

انقلاب اسلامی با نظام سازی قرآنی، دو بال خروش انقلابی و ثبات اجتماعی خود را، بدور از آفت تناقض نهاد و انقلاب استمرار بخشیده است.

ش15

«جمهوری اسلامی، متحجّر و در برابر پدیده ها و موقعیّت های نو به نو، فاقد احساس و ادراك نیست، امّا به اصول خود بشدّت پایبند و به مرزبندی های خود با رقیبان و دشمنان بشدّت حسّاس است.»

م

انقلاب اسلامی با دو پشتوانه قرآنی و فطری از بیماری تحجر و انفعال،  در مقابل انواع  دشمنی ها  در امن مانده است.

ش16

» جمهوری اسلامی با خطوط اصلی خود هرگز بی مبالاتی نمی کند و برایش مهم است که چرا بماند و چگونه بماند

م

انقلاب اسلامی با شعار شهادت طلبی  و آموزه های قرآنی آن و تبعیت از زندگانی اهل بیت علیهم السلام، در سبک زندگی لاابالاگری سقوط نمی کند.

 

ش17

«بی شک فاصله­ی میان بایدها و واقعیّتها، همواره وجدانهای آرمانخواه را عذاب داده و می دهد، امّا این، فاصله ای طی ِشدنی است و در چهل سال گذشته در مواردی بارها شده است و بی شک در آینده، با حضور نسل جوان مؤمن و دانا و پُرانگیزه، با قدرت بیشتر یِ خواهد شد.»

م

انقلاب اسلامی با فرهنگ انتظار بصورت استدراجی، فاصله فی مابین حقیقت و واقعیت را کاهش داده و می دهد، و در بسیاری از موارد هم آنها را منطبق بر همدیگر  رونمایی کرده است.

ش18

«انقلاب اسلامی ملّت ایران، قدرتمند، امّا مهربان و باگذشت و حتّی مظلوم بوده است «

م

انقلاب اسلامی با اقتدا به آموزه های قرآنی و الهام گرفتن از زندگانی خاندان خاتم رسولان صلوات الله علیهم،  دشمنان داخلی و خارجی و هم چنین شکست خوردگان سیاسی را قلع و قمع نکرده است.

ش19

«انقلاب اسلامی مرتکب افراط ها و چپ روی هایی که مایه­ی ننگ بسیاری از قیام ها و جنبش ها است، نشده است.»

م

انقلاب اسلامی با قرآن محوری و فطرت مداری از گرایش های به چپ و راست مصون مانده است.

ش20

«انقلاب اسلامی در هیچ معرکه ای حتّی با آمریکا و صدّام، گلوله­ی اوّل را شلّیک نکرده و در همه­ی موارد، پس از حمله­ی دشمن از خود دفاع کرده و البتّه ضربت متقابل را محکم فرود آورده است»

م

انقلاب اسلامی با پیروی از آیین نبرد های رسول اکرم و امیرالمؤمنین علیمهاالسلام  پشتوانه اسلام ناب محمدی خود را، به دشمنان انقلاب آموزش داده است.

ش21

» این انقلاب از آغاز تا امروز نه بیرحم و خونریز بوده و نه منفعل و مردّد»

م

انقلاب اسلامی با سلاح زر و زور اقدام نکرد و به همین دچار جنایت های انقلابات دیگر کشورهای جهان نگردید.

ش22

«این انقلاب با صراحت و شجاعت در برابر زورگویان و گردنکشان ایستاده و از مظلومان و مستضعفان دفاع کرده است.»

م

انقلاب اسلامی برابر قاعده قرآنی و دستور امیر المؤمنین بشر را مخلوق خداوند یافته،  و قانون حمایت از مظلوم  و مقابله با ظالم را موحدانه می داند.

ش23

«این جوانمردی و مروّت انقلابی، این صداقت و صراحت و اقتدار، این دامنه­ی عمل جهانی و منطقه ای در کنار مظلومان جهان، مایه­ی سربلندی ایران و ایرانی است، و همواره چنین باد»

م

انقلاب اسلامی با دستور کار موحدانه، قلوب همه مستضعفان عالم و آزادگان جهان را از آن خود کرده است.

ش24

«انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن، از نقطه­ی صفر آغاز شد؛ اوّلاً: همه چیز علیه ما بود، چه رژیم فاسد طاغوت که علاوه بر وابستگی و فساد و استبداد و کودتایی بودن، اوّلین رژیم سلطنتی در ایران بود که به دست بیگانه  -و نه به زور شمشیر خود-  بر سرِ کار آمده بود، و چه دولت آمریکا و برخی دیگر از دولت های غربی، و چه وضع بشدّت نابسامان داخلی و عقب افتادگی شرم آور در علم و فنّاوری و سیاست و معنویّت و هر فضیلت دیگر. ثانیاً: هیچ تجربه­ی پیشینی و راه طیِ شده ای در برابر ما وجود نداشت. بدیهی است که قیام های مارکسیستی و امثال آن نمی توانست برای انقلابی که از متن ایمان و معرفت اسلامی پدید آمده است، الگو محسوب شود. انقلابیون اسلامی بدون سرمشق و تجربه آغاز کردند و ترکیب جمهوریّت و اسلامیّت و ابزارهای تشکیل و پیشرفت آن، جز با هدایت الهی و قلب نورانی و اندیشه­ی بزرگ امام خمینی، به دست. نیامد؛ و این نخستین درخشش انقلاب بود»

م

انقلاب اسلامی با فرهنگ انتظار و ارتباط معنوی معمار کبیر آن با جهان ملکوت، نظام ترکیبی جمهوریت و اسلامیت راتولید نموده و استمرار بخشیده است.

ش25

«انقلاب ملّت ایران، جهان دو قطبی آن روز را به جهان سه قطبی تبدیل کرد و سپس با سقوط و حذف شوروی و اقمارش و ویژگی پدیده­ی برجسته­ی جهان معاصر و کانون توجّه جهانیان شد. «اسلام و استکبار « پدید آمدن قطب های جدید قدرت، تقابل دوگانه­ی جدید از سویی نگاه امیدوارانه­ی ملّت های زیر ستم و جریان های آزادیخواه جهان و برخی دولت های مایل به استقلال، و از سویی نگاه کینه ورزانه و بدخواهانه­ی رژیم های زورگو و قلدرهای باج طلب عالم، بدان دوخته شد.»

م

انقلاب اسلامی با آموزه های قرآنی و  الگوی دوران حکومت امیر المؤمنین توانست، دو قطب معلول و متزلزل جهان را به سمت و سوی زباله دان تاریخ سوق بدهد.

ش26

«بدین گونه مسیر جهان تغییر یافت و زلزله­ی انقلاب، فرعون های در بسترِ راحت آرمیده را بیدار کرد؛ دشمنی ها با همه­ی  شدّت آغاز شد و اگر نبود قدرت عظیم ایمان و انگیزه­ی این ملّت و رهبری آسمانی و تأیید شده­ی امام عظیم الشّأن ما، تاب آوردن در برابر آن همه خصومت و شقاوت و توطئه و خباثت، امکان پذیر نمی شد. به رغم همه ی این مشکلات طاقت فرسا، جمهوری اسلامی روز به روز گام های بلندتر و استوارتری به جلو برداشت.»

م

انقلاب اسلامی با اعتماد به وعده های قرآن حکیم و مفسران معصوم آن، مشکلات بر آمده از شقاوت های دشمنان را به فرصت های بیداری  فوق باور فراعنه جهان مبدل نمود.

ش27

«انقلاب به یک انحطاط تاریخی طوِلانی پایان داد و کشور که در دوران پهلوی و قاجار بشدّت تحقیر شده و بشدّت عقب  مانده بود، در مسیر پیشرفت سریع قرار گرفت. در گام نخست، رژیم ننگین سلطنت استبدادی را به حکومت مردمی و مردم سالاری تبدیل کرد و عنصر اراده­ی ملّی را که جان مایه­ی پیشرفت همه جانبه و حقیقی است در کانون مدیریت کشور وارد کرد؛ آنگاه جوانان را میدان دار حوادث اصلی و وارد عرصه مدیریّت کرد؛ به برکت تحریم دشمنان، اتّکاء به توانایی » ما میتوانیم « را به همگان منتقل کرد؛ روحیه و باور  داخلی را به همه آموخت و این منشأ برکات بزرگ شد.»

م

انقلاب اسلامی با تأسی به الگوی آسمانی پیامبر اعظم مبنی بر  میدان دادن به جوانان، مثلث حوادث فشل کننده و مدیریت نژادی و قبیله ایی و روحیه رفاه زدگی  مقابل انقلاب را تدبیر کرد.

ش28

«این چهل سال، شاهد جهادهای بزرگ و افتخارات درخشان و پیشرفت های شگفت آور در ایران اسلامی است. عظمت پیشرفت های چهل ساله­ی ملّت ایران آنگاه بدرستی دیده می شود که این مدّت، با مدّتهای مشابه در انقلاب های بزرگی همچون انقلاب فرانسه و انقلاب اکتبر شوروی و انقلاب هند مقایسه شود.»

م

انقلاب اسلامی با دستاوردهای توحیدی  40 ساله خود،  علل افول و سقوط انقلابات جهان را بر ملا کرد.

ش29

«مدیریّت های جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل » ما میتوانیم» که امام بزرگوار به همه­ی ما آموخت، ایران  را به عزّت و پیشرفت در همه­ی عرصه ها رسانید.»

م

انقلاب اسلامی با3 عنصر الهام از ایمان اسلامی و جوان محوری و روحیه ما می توانیم، مدیریت جهادی را تولید و  بر مدیریت های دنیا پرستی مسلط نمود.

ش30

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری