تاریخ انتشار:98/3/13 - 12:39
شماره مطلب:1398313
فراخوان پانزدهمین جشنواره علمی و پژوهشی سازمان بسیج فرهنگیان

تمديد مهلت ارسال آثار به جشنواره علمي پژوهشي بسيج فرهنگيان

سازمان بسیج فرهنگیان کشور با مشارکت برخی معاونت های وزارت آموزش و پرورش از جمله معاونت پرورشی، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، پژوهشگاه مطالعات، دانشگاه فرهنگیان کشور و پژوهشکده فرهنگ و معارف دفاع مقدس پانزدهمین جشنواره علمی پژوهشی فرهنگیان را با اهداف زیر آغاز می نماید:

اهداف جشنواره:

پرداختن به مسائل اساسی آموزش و پرورش و پیدا کردن راهکار های مناسب برای حل آنها. ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در سطوح مختلف نظام تعلیم و تربیت کشور به ویژه آموزش و پرورش. تولید و بازتولید محتوای علمی در جامعه فرهنگیان بسیجی. ایجاد هم افزایی و تعامل بین سازمان بسیج فرهنگیان و مدیران بخش های آموزش و پرورش.

محورهای جشنواره:

شاخص های معلم تراز جمهوری اسلامی و راهکارهای تربیت آن با محوریت دانشگاه فرهنگیان. راهکارهای توسعه منابع مالی و نقش نهادهای بودجه ای در توسعه و کیفیت بخشی به آموزش و پرورش و افزایش مشارکت خیرین مدرسه ساز چالش های اجرای سند تحول بنیادین و ارائه راهکار. راهکارهای ارتقاء هویت فردی و ملی دانش آموزان. جایگاه، ظرفیت ها و فرصت های آموزش و پرورش در گام دوم انقلاب اسلامی برای تحقق تمدن نوین اسلامی. شناسایی نیازها و دغدغه های دانش آموز امروزی و راهکارهای مرتفع ساختن آن. رابطه آموزش و پرورش با رونق تولید. چالش ها و راهکارهای مدیریت فضای مجازی در تعلیم و تربیت. چالش ها، موانع و راهکارهای تعامل گسترده تر خانواده و مدرسه. بررسی وضعیت و جایگاه ارزش های دفاع مقدس در میان دانش آموزان و ارایه راهکار. بررسی و تدوین راهکارهای عملیاتی ارتقاء منزلت،جایگاه و انگیزه کاری فرهنگیان مبتنی بر سند تحول. آسیب شناسی فرهنگی، اجتماعی و روانی شبهات دینی در دانش آموزان و راهکار های تربیتی برای کاهش آنها. آینده پژوهی نظام تعلیم و تربیت و مسئولیت آموزش و پرورش در قبال تحولات جهانی.

سیر مراحل اجرایی:

تهیه نظرات از بخش های فوق و نیز شبکه های علمی بسیج فرهنگیان در خصوص محور های جشنواره تهیه نظام نامه و انجام عملیات رسانه ای در خصوص اطلاع رسانی جشنواره در سراسر کشور. تشکیل چندین جلسه شورای سیاستگذاری و کمیته علمی به منظور هدایت و ارتقاء کیفی جشنواره. دریافت ۳ سهمیه از وزارت آموزش و پرورش ویژه هفته معلم جهت منتخبین جشنواره. داوری مقالات در ۲ سطح استانی و کشوری. درج مقالات برتر در نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری. تهیه کتاب خلاصه مقالات توسط سازمان پژوهش و تالیف کتب درسی. تهیه کتاب فراتحلیل از مقالات رسیده درمحورهای جشنواره جهت بهره برداری مدیران تصمیم گیر در نظام تعلیم و تربیت. تولید و انتشار نشریه علمی- پژوهشی.

قوانین و نحوه شرکت در جشنواره: (مهم)

عموم فرهنگیان علاقمند به شرکت می توانند با مراجعه یه سایت و پورتال جشنواره به آدرس www.sci-cbo.ir  نسبت به ثبت نام و درج مشخصات خود و همچنین ایجاد نام کاربری و رمز ورود اقدام نمایند. سپس با مراجعه به حساب کاربری خود ضمن امکان ویرایش اطلاعات وارده، می توانند با انتخاب یکی از محورهای جشنواره، مقاله مورد نظر خود را بارگذاری (آپلود) نمایند.

در ادامه شرکت کنندگان می توانند  تا موعد مشخص مقاله بارگذاری شده خود را اصلاح و جایگزین نمایند و همچنین از طریق همین سایت به کلیه اخبار جشنواره دسترسی داشته باشند. 

تذکر مهم۱: شرکت کنندگان تنها بصورت انفرادی می توانند مقالات خود را ارسال نمایند و مقالات نباید بیشتر از یک نویسنده داشته باشند. تذکر مهم۲: هر شرکت کننده می بایست مقاله خود را در دو نسخه و دو فرمت ارسال کند. بدین صورت که نسخه اول، مقاله کامل (با فرمت word) و نسخه دوم، همان مقاله اما بدون نام و مشخصات نویسنده (با فرمت pdf). توجه شود در نسخه ی بدون نام، نام نویسنده نباید در هیچ یک از صفحات مقاله درج شده باشد. تذکر مهم۳: مطالعه شیوه نامه تنظیم مقالات برای همه ی شرکت کنندگان لازم و ضروری می باشد؛ چرا که امکان داوری مقالات مغایر با این شیوه نامه وجود ندارد. این شیوه نامه را از اینجا دانلود نمایید.    زمان برگزاری جشنواره:

این جشنواره با چهارده سال سابقه موجب حرکت و جنبش علمی در بین فرهنگیان کشور گردیده است و چندین هزار مقاله از سراسر کشور جمع آوری می شود و در یک رقابت نزدیک مورد ارزیابی داوران مجرب از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی قرار می گیرد.

مهلت ارسال آثار تا 30 تيرماه ۹۸ می باشد.

نحوه داوری مقالات:

مقالات بارگذاری شده همه شرکت کنندگان، در مرحله اول و در سطح استان مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و نمرات آن به دبیرخانه مرکزی اعلام می گردد.

در مرحله دوم، مقالات راه یافته به سطح کشوری در سه مرحله داوری می شود و در نهایت لیست برگزیده ها  از طریق وبسایت رسمی جشنواره اعلام می شود.

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری