تاریخ انتشار:95/10/7 - 14:54
شماره مطلب:1395107

راست‌ترین حرف فتنه‌گران این بود که انتخابات بهانه بوده و اصل نظام نشانه است/ حذف شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» از اهداف فتنه‌گران بود

ه گزارش خبرنگار مرکز بسیج فرهنگیان، مراسم میثاق با ولایت 3؛ گرامیداشت حماسه 9 دی امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور و جمعی از بسیجیان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با اشاره به مفهوم بسیج و بسیجی اظهار داشت: بسیج واژه‌ای است که فرهنگ را در خود جای داده است و بسیج امروز یکی از ارکان اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به فتنه 88، افزود: در تاریخ انقلاب اسلامی فتنه 88 یک فصل مختصی را به خود اختصاص داده است که باید روی این موضوع تأکید بیشتری کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی یادآور شد: موضوع فتنه و فتنه‌گری و روش مقابله با آ‌ن برای هر نظام انقلابی قابل توجه است؛ چرا که لشکرکشی فتنه‌گران جهت‌گیری و مواضع آنها با لشکرکشی کافران و مشرکان متفاوت است و راه و رسم مبارزه با فتنه نیز فرق می‌کند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به هجمه خارجی به کشور، تأکید کرد: در این خصوص دشمن خارجی معلوم است و برای مردم هم پذیرفته شده است که آن متجاوز است و برای هجمه به کیان ملت آمده است و مقابله با چنین متجاوزی برای همه قابل قبول است چرا که از خارج از کشور به کشور و ملتی حمله شده است و حتی کسانی که با نظام حاکم موجود موافقت چندانی ندارند با مقابله با آن موافق می‌شوند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه در دفاع مقدس همه گروه‌ها برای مقابله با دشمن اتفاق‌نظر داشتند، گفت: در دفاع مقدس ما با صدام نمی‌جنگیدیم بلکه با همه دنیا می‌جنگیدیم و با همین کسانی که در مذاکرات هسته‌ای یک طرف میز نشسته بودند.
وی متذکر شد: امروز بی‌جهت نیست که اوباما رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید در برابر جهانیان اعتراف می‌کند که چرا در سوریه نتوانسته‌ایم وارد شویم و آن به خاطر این است که ایرانی قدرتمند در آنجا بود.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اهمیت فتنه، خاطرنشان کرد: در این خصوص اولاً عده‌ای از آنها نیروی خودی هستند و اگر عده‌ای بصیرت لازم نداشته باشند می‌گویند که چرا مقابل این افراد می‌ایستید و این یکی از مشکلات مقابله با فتنه است.
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی ضمن تأکید بر تقویت بصیرت‌افزایی تصریح کرد: هنوز هم در این نظام عده‌ای باور نیاوردند و حاضر نیستند که لفظ فتنه را به کار برند. 
وی بیان داشت: مقابله با چنین افرادی که بصیرت لازم را ندارد سخت است چرا که اولاً اینها خودی هستند و لباس خودی به تن دارند ثانیاً‌ شعارهای دلسوزانه می‌دهند و سوم اینکه بسیاری از اینها سابقه خوبی دارند. 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه فتنه دارای لایه‌های ظاهری و زیرین است، متذکر شد: به پایگاه‌های بسیج حمله می‌کنند، چادر از سر زن عفیف می‌کشند و هر کس نشانه اسلامی داشت زده و مسجد آتش می‌زدند اینها لایه ظاهری فتنه است.
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با اشاره به لایه‌های زیرین فتنه، افزود: لایه زیرین را خیلی‌ها نمی‌بینند؛ عده‌ای در آب نمک هستند که باید باشند و افشا نمی‌شوند و همان‌ها هستند که خط می‌دهند و عده‌ای را به خیابان‌ها کشاندند و این از مشکلات مقابله با فتنه است. 
وی با اشاره به شعارهای فتنه‌گران، خاطرنشان کرد: شعارهای آنها مانند آزادی، عدالت و صداقت بود و مقابله با این شعارها خیلی سخت است اما ما رسالت خود را در روشنگری به خوبی انجام ندادیم و فتنه را به خوبی باز نکردیم.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: بسیاری از چهره‌ها ناشناخته هستند و معرفی نشدند و اگر الان آنها را معرفی کنیم شاید شما ناراحت شوید و بگویید شما تندرو و بی‌منطق هستید.
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم در فتنه این است که دشمن سعی می‌کند از نزدیک‌ترین نیروهای محوری به نظام نیرو بگیرد، گفت: آنها 20 سال برنامه‌ریزی می‌کنند؛ یک دانش‌آموز را با استعداد خوب به بالاترین دانشگاه‌ها منتقل کرده و آموزش می‌دهند و بعد از 10 تا 15 سال آن را برمی‌گردانند و در حالی که او هیچ سابقه‌ای ندارد او را نفوذ می‌دهند.
وی تأکید کرد: آمریکایی‌ که دنیا را می‌بلعد آیا دلسوز مردم در بیروت است که برای آنها دانشگاه می‌زند،‌ آنها برای 20 سال آینده برنامه‌ریزی می‌کنند ضمن اینکه گاهی همه ما را به جان هم می‌اندازند و ما متوجه آن نیستیم و اینکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند فتنه خط قرمز ما است این جمله هزاران مدرک پشت‌سر خود دارد. هر چند که افراد به آن عمل نکردند. 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، یادآور شد: عده‌ای می‌گویند چرا فتنه را رها نمی‌کنید؛ حادثه‌ای اتفاق افتاد و تمام شد اما بعضی از حوادث تجهیز شده بودن تا ریشه انقلاب را بزنند و باید مدام این حادثه را زنده نگه داریم.
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با تأکید بر اینکه حوادثی که اساس انقلاب را هدف قرار داده را نمی‌توان از بین ببریم، گفت: باید این حادثه بماند؛ بخش زیادی از قرآن همین حوادث و قصه‌های انبیاست و ما پای این انقلاب بهترین‌ انسان‌های بزرگ را داده‌ایم.
وی بیان داشت:‌ اگر این طور فکر کنیم از مسأله خیلی پرت هستیم و اینکه بگوییم تا کی می‌خواهیم فتنه را ادامه دهیم، شما از تاریخ اطلاعی ندارید و یا نمی‌خواهید به خاطر دنیاطلبی و سودجویی خود واقعیت‌ها را بگویید.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه در فتنه 88 یکی از شعارهای اصولی ما مبارزه با آمریکا و شعار مرگ بر آمریکا بود، گفت: این نیز به دلایل متعدد تاریخی بود و این شعار راهبردی، انقلابی و مکتبی ما است و ملت ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با این شعار آشنا بود. 
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی در تشریح چرایی سر دادن شعار مرگ بر آمریکا خاطرنشان کرد به این دلیل این شعار را می‌دهیم که نظام آمریکا استکباری است، آمریکا جهانخوار،‌ ظالم و ستمگر است.
وی با اشاره به حوادث فتنه 88 متذکر شد: طرفداران فتنه در حاشیه نماز جمعه‌ای که هاشمی رفسنجانی آخرین رتبه را خواند به جای شعار «مرگ بر آمریکا» «شعار مرگ بر روسیه و چین» را سر دادند چرا که آنها از آمریکا هدیه گرفته بودند و آمریکا به آنها روی خوش نشان داده بود.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه یکی از کارهای فتنه‌گران پاک کردن شعار مرگ بر آمریکا بود،‌ گفت: فتنه‌گران بر روی مواضع ضدصهیونیستی ملت ایران خط قرمز کشیدند و شعار مرگ بر اسرائیل را حذف کردند و گفتند نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران. 
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی یکی از برجستگی‌های خط امام را مبارزه با صهیونیست برشمرد و افزود: ما این را در روز قدس اعلام کردیم اما آنها در حاشیه روز قدس کاری خلاف این جریان انجام دادند.
وی خاطرنشان کرد: آنها با اصل ولایت فقیه مخالف بودند و خباثت و کینه خود را در برخورد با آن نشان دادند و در خیابان‌ها مرگ بر ولایت فقیه گفتند؛ حال این هنجارشکنی‌ها و عبور از خط قرمز‌ها با انتخابات چقدر ربطی دارد. 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با تأکید بر اینکه انتخابات بهانه و پوشش بود، عنوان کرد: راست‌ترین و درست‌ترین حرف فتنه‌گران این بود که انتخابات بهانه است و اصل نظام نشانه است و این راست‌ترین حرف فتنه‌گران بود. 
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با اشاره به بی‌حرمتی به تمثال حضرت امام (ره)، گفت: اینکه عکس ایشان را آتش زدند و رسانه‌ها و دولت‌های خارجی چه استقبالی از این موضوع کردند و این از نکات فتنه بود. 
وی ابراز داشت« روزه‌خواری در ماه رمضان انجام شد و این برای دهن کجی به اسلام بود؛ در هیچ دوره‌ای حتی در دوره پهلوی نیز اتفاق نیفتاده بود که مردم در تهران این طور روزه‌خواری کنند اما این‌ افراد این کار را کردند. ضمن اینکه این افراد در نماز جمعه 26 تیر 88 شرکت کردند و اینکه چطور ما نماز جمعه را برگزار کردیم مسأله مهمی است. 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اظهار داشت: وقتی خطبه‌های نماز تمام شد عده‌ای نماز نخواندند و عده‌ای نیز پیشانی‌بندهایی بسته بودند و به نماز ایستادند و آنها بلد نبودند نماز بخوانند و آیا حمله به پایگاه بسیج و خلع سلاح  کردن آن مربوط به انتخابات بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی شهیدسازی را از شگردهای دیگر فتنه‌گران برای تحریک احساسات مردم برشمرد و گفت: البته 33 یا 34 نفر کشته شدند، تعدادی از مردم خوب و مؤمن و بعضی بسیجیان جانباز شده و یا قطع نخاع شدند اما فتنه‌گران در دفاتر خود مستقیم با بی‌بی‌سی ارتباط داشتند و آنها را شهید اعلام کردند و از تعدادی افراد به عنوان شهید نام بردند و برای آنها مجلس ختم برگزار کردند در حالی که آنها زنده بودند. 
وی ابراز داشت: قتلی به نام ندای آقا سلطان در 30 خرداد 88 در حوالی خیابان امیرآباد اتفاق افتاد و این سناریوی عجیبی بود؛ انقلاب‌های مخملی با عنوان انقلاب نارنجی، گل رز و سبز نامیده می‌شود که انقلاب سبز را برای ایران انتخاب کردند و اینکه همه افراد لباس و دستبند سبز داشتند بی‌جهت نبود. 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: قتل ندا آقاسلطان از شبکه‌های بین‌المللی بازتاب زیادی داشت و این قتل مشکوکی بود و برای این کار سناریویی طراحی شده بود و دوربین‌هایی که برای ضبط صحنه قبلاً آورده بودند و ثانیاً اینکه این تصاویر با هدایت و راهنمایی فردی به نام دکتر آرش حجازی انجام شد، کسی که دانشجوی دکتری در انگلیس بود و دو، سه روز قبل از آن به ایران آمد و 24 ساعت بعد از این موضوع فرار کرد و صحنه‌گردان این حادثه بود و از انگلیس مأموریت داشت. 
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی گفت: آنها ادعا کردند یک فرد بسیجی این خانم را تیر زده اما هیچ نیروی بسیجی در آن منطقه نبوده است و وقتی ندا آقاسلطان تیر خورد و  از بدنش خون می‌آمد آرش حجازی در حال دادن تنفس مصنوعی به این فرد بود تا زودتر از بین برود. 
وی گفت: آرش حجازی بعد از 24 ساعت فرار کرد و صحنه فیلم را با خود برد، حال چرا این سناریو را انتخاب کردند، چرا یک خانمی را برای این موضوع انتخاب کردند، ثانیاً چرا یک دانشجو و یک خانم جوان را انتخاب کردند که همه اینها به لحاظ روانشناسی اجتماعی بسیار ممهم است.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور یادآور شد: ندا آقاسلطان نامزدی داشت که این فرد کاسپین ماکان نام داشت؛ این فرد نیز از کشور خارج شد و در نوروز 89 به اسرائیل رفت و با رئیس رژیم صهیونیستی ملاقات کرد؛ حال باید پرسید که آیا این فتنه مسأله عادی و انتخاباتی بوده است. 
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی بیان داشت: بعد از اینکه ندا آقاسلطان کشته شد تمام روزنامه‌های معروف دنیا مدتی مرثیه‌سرایی کردند و این خانم در محدوده طرح پلید فتنه‌گران قرار گرفت و جان بر سر این راه گذاشت. 
وی متذکر شد: در آن ایام سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نوشت که باید هسته‌هایی در محلات ایجاد کنیم که دارای یک یا چند رابط باشند و از آنجا به این افراد خط می‌داد و می‌گفت شعارهایی در کنار رنگ و بوی مذهبی مانند لغو حجاب مطرح کنید. 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور تأکید کرد: رژیم صهیونیستی و شیمون پرز گفت این افراد سرمایه‌های ما هستند و نتانیاهو نیز اعلام کرد مخالفینی که با رژیم در ایران درگیر هستند از سرمایه‌های بزرگ ما هستند ضمن اینکه انگلیس با 55 نفر خبرنگار در ایام انتخابات وارد شد و دوربین‌های خود را در بعضی از ستادها بردند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی خاطرنشان کرد: همه اطلاعیه‌های گروه‌های ضدانقلاب مانند رجوی و ریگی و گروه‌های دیگر وجود دارد و مسأله فتنه مهم و بسیار مشکل است و باید همچنان این موج را زنده نگه داریم با منطق صحبت کنیم.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری