تاریخ انتشار:99/10/10 - 08:13
شماره مطلب:13991010
وبينار ميثاق با ولايت به مناسبت 9 دي

رهبر در آموزش و پرورش مظلوم و تنها است/با پویش لبخند رضایت به کمک دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل رفتیم/نهم دی ۸۸ از قلل افتخارآمیز تاریخ انقلاب اسلامی است

رهبر در آموزش و پرورش مظلوم و تنها است/با پویش لبخند رضایت به کمک دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل رفتیم/نهم دی ۸۸ از قلل افتخارآمیز تاریخ انقلاب اسلامی است
سردار مطهری در مراسم بزرگ‌داشت نهم دی گفت:نهم دی ۸۸ از قلل افتخارآمیز تاریخ انقلاب اسلامی است.
به گزارش روابط عمومي مركز بسیج فرهنگیان، به مناسبت سالروز حماسه ۹دی، روز سه‌شنبه مراسمی به همت مركزبسیج فرهنگیان حوزه ستادي وزارت آموزش و پرورش و با حضور فرماندهان پایگاه‌های تابعه وبه صورت وبيناري برگزار شد.
در این مراسم سردار مطهری ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: در طول تاریخ نظامی به نام نظام سلطه و جباران وجود داشته و دارد که رابطه خوبی با اسلام ندارد و هر جا که اسلام استقلال و ارکان پیشرونده ای داشته باشد، با آن راه دشمنی را پیش می‌گیرد.این دشمنی با نظام جمهوری اسلامی فراز و فرود داشته است. عامل فراز و فرود قدرت نظام سلطه و ظهور و بروز آن مردم بودند. به عبارت دیگر هر جا که مردم خدا رو بشناسند و بندگی کنند، استکبار فرود داشته است.
وی با اشاره به بدعهدی اهل کوفه با امام علی علیه السلام تصریح کرد: نهم دی ۸۸ از قلل افتخارآمیز تاریخ انقلاب اسلامی است، این حماسه نمونه‌ای از پای کار بودن مردم در راه دین الهی است. اتفاقات ۸۸ منجر به این شد که نظام سلطه ای که پیش از این که ناامید بود و نامه ای برای مذاکره می‌نویسند، نامه‌ غیرمحترمانه برای مذاکره بنویسد. در فتنه ۸۸ بعد از سخنرانی حضرت آقا در ۲۹ خرداد، حجم فتنه کاهش پیدا کرد و این نشان داد که عده زیادی گول خورده بودند اما در زمان تشییع پیکر منتظری افرادی که دستبند سبز داشتند جلوی بیت وی شعار می‌دادند که وعده بعدی ما عاشورا و در عاشورا هم آن اتفاق را به راه انداختند که با واکنش مردم روبرو شد و مردم از ۷ دی وارد خیابان‌ها شدند که در نهایت حماسه ۹ دی را رقم زدند.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور حضور مردمی را یکی از الگوها و دستاوردهای انقلاب اسلامی قلمداد کرد و ادامه داد: در حال حاضر حضور مردمی تبدیل به مدلی در انقلاب اسلامی شده است. به بیانی دیگر از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس تا امروز حضور مردم بسیار پررنگ بوده است. حتی سال گذشته در قضیه بنزین مردم وارد صحنه شدند و اعلام موضع کردند، که مقام معظم رهبری هم از مردم تشکر کردند. همانطور که رهبر معظم انقلاب هم بارها مطرح کردند حضور مردم در دفاع مقدس یک مدل است، لذا باید این مدل در عرصه‌های دیگر هم پیاده شود و بسیج را درگیر پیچ و خم های اداری نکند، چرا که باید چابک باشد.
سردار مطهری با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی بسیج فرهنگیان است، خاطرنشان کرد: شهید سردار سلیمانی همان الگوی حضور مردمی را در یمن، سوریه موارد دیگر را اجرا کرد، که ما هم در بسیج فرهنگیان با تأسی از ایشان باید الگوی حضور مردمی را اجرا کنیم. امسال حضرت آقا در دیدار با مسئولین وزارت آموزش و پرورش به مواردی نظیر سند تحول، تکریم معلمان و به ویژه بحث نفوذ بسیار تأکید کردند. در حقیقت رهبر در آموزش و پرورش مظلوم و تنها است، ۹ سال است که ایشان تاکید می‌کنند سند تحول را در آموزش و پرورش  اجرا کنید. رهبر بر روی عدم اجرای سند ۲۰۳۰ بسیار تأکید کردند اما همچنان نشانه‌هایی از این سند وجود دارد. مخاطب این صحبت‌ها بسیج فرهنگیان و اعضای آن است که باید در راه اجرایی شدن سند تحول در آموزش و پرورش گام بردارند. راه این است که بسیج فرهنگیان، اعضا را برای اجرای این سند بسیج کند. باید براساس هیئت های اندیشه‌ورز کار شود و مسائل به صورت تخصصی پیگیری شود.
وی با اشاره به تأثیر پویش لبخند رضایت بر آموزش و پرورش اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی ولایت بر مستضعفین را بر روی زمین ثابت کرد. در حال حاضر بسیج فرهنگیان با عنوان پویش لبخند رضایت در حال انجام اموری در حوزه آموزش و پرورش است. تا قبل از مهر ماه کار کمک‌های مؤمنانه در قالب تولید و ارائه لوازم بهداشتی صورت می‌گرفت اما با بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی جاهای خالی در حوزه آموزش و پرورش نمایان شد به عنوان مثال در شرایط تحصیل از راه دور معلمان چند برابر وقت معمول وقت می‌گذارند که گاهاً بابت این قضیه آسیب می‌بینند و هیچ‌کس به این قضیه توجه نمی‌کند. همچنین با کم رنگ شدن ارتباط معلم با دانش‌آموز حوزه پرورش با ضعف روبرو شده است.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور یادآور شد:همچنین نزدیک امتحانات متوجه شدیم بسیاری از دانش‌آموزان از تحصیل بازمانده اند. بنابراین با پویش لبخند رضایت به کمک این دانش‌آموزان رفتیم و در همین راستا طرح تیم‌های تخصصی شکل گرفت. کارکرد اولیه این تیم ها بر روی خودسازی معلم‌ها معطوف است. کمک به معلم در زمینه پرورش دانش‌آموزان نیز از دیگر کارکردهای تیم‌های تخصصی است. همچنین متوجه شدیم که عمده توان خیرین صرف سخت‌افزاری می‌شود که تاکنون نتوانسته ايم در زمینه نرم‌افزار از این کمک‌ها استفاده کنیم. بنابراین یکی از برنامه‌های بسیج فرهنگیان هدایت این کمک‌ها به سمت تأمین خدمات نرم‌افزاری است.

 

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری