تاریخ انتشار:99/8/10 - 11:15
شماره مطلب:1399810
به مناسبت هفته وحدت

مهر نبوي ومحبت حقيقي

به گزارش روابط عمومي مركز بسيج فرهنگيان ستادي حجت الاسلام والمسلمين درودي سرمربي حلقه هاي صالحين درتشريح مهر ومحبت نبوي در ايام ولادت باسعات حضرت محمّد مصطفي (ص) مطالبي را به شرح زير مطرح نمود:

برتری قدرت محبت حقیقی بر خشونت فرعی:

- چرا امریکا و اروپا و اسرائیل با قدرت مدعی خود در مقابل یک پیام کارشناسنانه و حرفه ایی و هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی کم می آورد؟ و پیام جوان مدار و جوان شناختی او رادر پشت درب های فضای مجازی پنهان می کند.؟ آیا این سبک دفاع و پدافندی از افول و فروپاشی موریانه ایی نظام سلطه و استبداد امریکایی اسرائیلی خبر نمی دهد؟ و کاخهای نیزنگ سیاست بازان انگلیسی را بر سر آنان خراب نمی کند.؟ آیا قدرت یک پیام برآمده و بر گرفته از حمایت پیامبرخاتم صلی الله علیه و اله وسلم، به دلیل تنیدگی مهرورزی و محبت حقیقی در تار پود آن، با تمام قدرت خشن نظامی و رسانه ایی استبداد جهانی برابری می کند.؟ آیا با اهانت به میزبان عطر مشک ختنی و گل  رُز آسمانی انتشار رائحه دل انگیز و مشام نوازآن جهانی نگردیده است.؟ چنانکه به چشم دل و دیدگان باطن یافتیم که چهره مهرورزی محمد رسول الله علیه و اله وسلم در سال1399عالمگیر شد، به همین سبب لازم است به برخی از سوالاتی که عامل تحرک و تهییج جوانان و آزادگان جهان و بیداری فطرت مغرب زمین گردیده است در این مقال پرداخته شود.

- قدرت محبت فرشتگان پیروز برخشونت شیاطین هر روز

-آیا اهانت انسان دیو زده و خود فراموش شده به نسیم روحنواز گل ُرز، و چهره دلبرای آن لطمه و صدمه ایی وارد می سازد و از زیبایی فرشته پسند وقدسی آسمانیش می کاهد.؟

- آیا ترس و خود باختگی حاکمان اروپایی در مقابل یهود عنود جهت عدم تردید در هولوکاست اجباری است؟  اما اهانت و بی ادبی به مهربانترین پیامبر اعظم بشریت و محبوبترین شخصیت انسانی در جهان خلقت یک آزادی است.؟

- آیا این سبک آزادی از به پایان رسیدن دوره تمدنی لیبرال دمکراسی غرب خبر نمی دهد.؟ آیا این آزادی عاقلانه اقدام شده یا آزادی کبکی است و بر آمده از آزادی آفت زده شیطانی و صهیونیست جهانی می باشد که از سقوط مرز انسانیت وحتی نزول از موقعیت حیوانی را خبر رسانی می کند؟

- دروغ هولاکاست و نظام برده داری مدرن

 آیا آزادی حقیقی میوه و محصولش بردگی و بندی در برابر هولوکاست باید باشد؟ آیا آزادی در مقابل خالق آزادی آفرین و پیامبر رحمت ایشان با جمع بستن اهانت و نفرت؛ یک پارادوکس و حیرانی و سردرگمی بر آمده از اعتقادات و افکارشیزوفرنی و شکافتگی شخصیت نمی تواند باشد؟ آیا عواقب سهمگین اهانت کنندگان به پیامبر مهربانی ها در طول تاریخ درس عبرتی برای بی ادبان و بی سوادان جهان امروز نمی تواند باشد؟ آیا آثار همین اهانت ها سبب خشم خدای فرشتگان نشد که انسان را از مقام انسانی تنزل داد و به انواع خود زنی و خود کشی مبتلا ساخت و انواع ظلم های فردی و جمعی را برای او مانند جامعه امریکا و اروپا به ارمغان بیاورد.؟

- علائم و آثار فرو پاشی تمدن لیبرال دمکراسی

آیا اهانت به مقام منیع رسالت خاتم النبیین (صلی الله علیه و آله)  در فرانسه که بیشترین مسلمان را در خود جای داده نشان از بیداری فطری در اروپا نمی دهد چراکه جای منطق و مسخره کردن در ادبیات حاکمان ظالم جهان غرب تعویض گردیده و به همین دلیل دیری نمی‌پاید که مردم اروپا از محبت های بی نظیر انسان دوستی پیامبری که حقوق زنان و کودکان را از زنده به گور شدن جاهلی و مدرن نجات بخشید و حقوق حقیقی بشر احیا نمود، مطالبه گری ها خواهند نمود و اهانت کنندگان لفظی و عملی به سفیر بی نظیر مهربانی های را به پای میز محاکمه کشانده و از آنان می پرسند آیا نور و ظلمت و عاقل وجاهل یکسانند؛ آیا به قتل رساندن دختران در گورهای خاکی قدیم و تبلیغاتی مدرن با احیا کردن مقامات و موقعیت های انسانی در صحنه های بین المللی از برای دختران و زنان،  برابر است در همین راستا به یکی از نمونه مهرورزی های پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم اشاره می کنیم.

- نقش زنان و سبک زندگی آنان در تمدن اسلامی

 آیا قلب سخت نفرت زده جایگاهی برای درک و دریافت لطافت محبت و مودت دارد.؟  

-آیا مردان و زنان قبل از ازدواج همسران هم کفو خود را انتخاب و اختیار می کنند.؟

- آیا ارتباط پنهان و آشکار انسان با انسان و هم چنین دگر موجودات به هم جنس بودن محبت و مودت آنان بر می گردد.؟

در سالروز حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها شاهد تبیین آیه شریفه ۲۱سوره روم هستیم  (( وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ - و از نشانه‌هاى او اين كه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفريد تا در كنار آنان آرامش يابيد و در ميانتان محبّت‌‌ و رحمت قرار داد، به يقين در اين نشانه‌هايى است براى گروهى كه تفكّر مى‌كنند.))

- حضرت خدیجه سلام الله علیها مادر تمدن اسلامی

با توجه به کریمه مذکورحضرت خدیجه کبری برای   ساحت بشری و جلوه انا بشر مثلکم  حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله سکینه و گهواره آرامش دل می باشد و لکن پیامبر اعظم برای قلب قلب یا همان فواد بشر وهم چنین همسر و زوجش سکینه و آرامش پرداز است؛ حال کدام ظرفیت است که قابلیت درک و دریافت این مقام را داشته که بفهمد و بیابد که محبت به حبیب الله و رسول صاحب خلق عظیم و برگزیده الهی و در یک کلام رسول تمام مهرورزی های حقیقی و واقعی؛ علت می گردد که جهان مادی و مافیهای آن را در خدمت انسان در آورد نه اینکه طناب اسارت مادیات را بر گلوی انسان بیاویزد و او را برده و عبد حلقه به گوش و بنده زرخرید و لو به ظاهر عزیز و خواستنی در ملا عام بنمایید؛ حضرت خدیجه سلام الله علیها چون فوادش یا همان قلب قلبش دریافت که جهان ماده و معنی بنده اخلاق الهی محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم است و تسبیح و توحید و یگانه پرستی او حیات بخش و زندگانی ساز مخلوقات است واز بر خلقت حضرت ایشان جن و انس شراب موجود شدن می نوشند این درک قلبی بلند اندیشه حضرت خدیجه سلام الله علیها  از رفتار و کردار حضرت ختمی مرتب سبب گردید ایشان عاشق واله رسول اکرم گردد؛ و این وسعت روح و روان است که به انسان جلوه جمال الهی داده وزیبا گردیدن در روح و آرامش درون قلبی ایجاد می کند این نعمت همان گمشده مردان و زنان و پسران و دختران امروز جامعه جهانی و کشور عزیز ما است که برای تشکیل خانواده اولویت را به خانه داشتن و شغل و جمال ظاهری و لذات جسمی اختصاص می دهند و به همین سبب زندگی مشارکتی بی دوام و موقتی و مقطعی و ناپایدار می گردد.

- سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پشتیبان خانواده تمدن ساز اسلامی و انسانی

 در مبانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بخش خانواده آمده است والدین به دلیل در اختیار داشتن محبت و مودت پایه اگر در مدرسه سهم تربیتی خود را پرداخت نکنند متربیان تربیت انسانی را از دست خواهند داد و به همین سبب در زندگی مشترک خانوادگی و شهروندی ناکام خواهند شد؛ مهم این است که ذات نایافته ازهستی بخش کی تواند که شود محبت و مودت بخش؛ اگر دختران و زنان جامعه ما و مسلمانان جهان و هم چنین دیگر ادیان در نیابند که چرا و چگونه همسر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم تمام ثروت خویش از جمله ۸۰هزارمرکب از جنس شتر و به زبان امروز ۸۰هزار تریلی تمام اتومات را به همسر دلبند خود بخشید و هم چنین در دوران تحصیل آنان کتب آموزشی و متون تربیتی و برنامه درسی قادر نباشد جوابی دلپسند برای دانش آموزان به ویژه دختران ما سبد گذاری کنند در نهایت به چه نحوی تربیت می شوند که از سکینه و آرامش سازی قلب توسط همسران خود حظی برده و از نتائج نشاط آفرین و شادی بخش آن دگران را بنوازند و بیارایند و بسازند ؛ راهکار پیشگیری از انواع جدایی های های عاطفی و طلاق های رسمی و درمان خانواده های متشتت و مضطرب درک و دریافت و درنوردیدن مراحل سبک زندگی حضرت خدیجه با پیامبر مهربانی ها و معصومین از دوران نیمکت نشینی نونهالان و نوجوانان کشور می باشد تا از اتحاد در خانواده به اتحاد در آیین دینداری و آداب حضور در جامعه محلی و منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و در نهایت به مقام اخوت و انس الهی دست یافتن و به جای هفته وحدت انسانی به مقام اتحاد با فرشتگان مشرف شدن و در نتیجه جامعه متفرق و متشنج و شرک آلود امروز بشر را به آب صافی محبت خداساخت تطهیر و تزیین نمودن. انشالله تعالی الرحمن

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری