تاریخ انتشار:99/5/5 - 12:28
شماره مطلب:139955
وزیر آموزش‌وپرورش در برنامه گفتگوی هفته با حضور وزیرکشور

نقطه آغازین اصلی تحول، آموزش و پرورش است/ آموزش و پرورش یک دستگاه بی‌نظیر از منظر پیوستگی ارتباط با ارکان جامعه است/ تصویر آینده جامعه را می‌توان در آموزش و پرورش امروز دید

وزیر آموزش‌وپرورش در برنامه گفتگوی هفته با حضور وزیرکشور

نقطه آغازین اصلی تحول، آموزش و پرورش است/ آموزش و پرورش یک دستگاه بی‌نظیر از منظر پیوستگی ارتباط با ارکان جامعه است/ تصویر آینده جامعه را می‌توان در آموزش و پرورش امروز دید

وزیر آموزش‌وپرورش در گفتگوی هفته که با حضور وزیر کشور و اعضای شورای معاونان برگزار شد، اظهار کرد: حضور و همکاری استانداران و فرمانداران با شورای آموزش و پرورش، ما را به یک شریک راهبردی برای شما و وزارت کشور را به شریک راهبردی برای آموزش و پرورش تبدیل می‌کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در سومین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت کشور و با موضوع گفتگو بر محور تحول با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، اعضای شورای معاونان و روسای760 منطقه آموزش و پرورش کشور برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه ذی‌الحجه و خیرمقدم به وزیر کشور به دلیل حضور در این نشست، اظهار کرد: وزارت کشور از کانونی‌ترین و راهبردی‌‌ترین وزارتخانه‌ها است که بیشترین پیوند، ارتباط و همبستگی را با همه نظام اجرایی و دستگاه‌های دولتی برعهده دارد و مهم‌ترین نقش آن مسئولیت در برابر سیاست‌های داخلی، خارجی و اجرایی کشور، ساماندهی گروه‌های اجتماعی، مدیریت بحران‌های کشور، مدیریت منطقه‌ای و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی، ساماندهی مشارکت اجتماعی و برگزاری انتخابات، مدیریت و نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها و احزاب می‌باشد که این وزارتخانه را نسبت به سایر دستگاه‌ها برجسته و متمایز می‌کند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش هسته مرکزی تحول است، تصریح کرد: بنیادی‌ترین و ریشه‌ای‌ترین نقطه آغاز تحول از آموزش و پرورش شروع می‌شود و دستگاه عظیم تعلیم وتربیت است که مدیران آینده کشور را تربیت می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه یادگیری مهم‌ترین جریان تاثیرگذار در تحولات اجتماعی است، گفت: پذیرش این نگاه که جریان یادگیری مهم‌ترین و حیاتی‌ترین تاثیر را در آینده کشور دارد، برای کسانی که سطحی‌نگر هستند دشوار است ولی برای افرادی که عمیق‌تر فکر می‌کنند و به راه حل‌های پایدارتر می‌اندیشند، ساده و قابل درک می‌باشد. اگر خوب عمل کنیم بدین معنی است که خوب آموختیم و اگر خوب عمل نمی‌کنیم لازم است جریان یادگیری خود را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه اندیشمندان معتقدند تصویر آینده جامعه را می‌توان در امروز مدارس دید، اذعان کرد: آموزش و پرورش بیشترین و حیاتی‌ترین تاثیر را در بهترین دوران زندگی دانش آموزان دارد و به شخصیت آنها شکل می‌دهد.

حاجی میرزایی گفت: آموزش و پرورش یک دستگاه بی‌نظیر از منظر پیوستگی ارتباط از صف تا ستاد و از وزارتخانه تا سطح خانواده‌ها است. ریشه هر تحولی نظیر صلح، امنیت، آرامش، مسئولیت، مقاومت، خلاقیت، نوآوری، اعتماد به نفس و استقلال که از ذهن افراد آغاز می‌شود در یادگیری و آموزش است و برای هم‌افزایی در جامعه باید از همان دوره ابتدایی شروع کنیم .

وزیر آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان باید از همان سال‌های اول آموزش و در دوران ابتدایی برقراری ارتباط درست، خوب شنیدن، تاب‌آوری در مقابل بحران، مدارا کردن، روحیه پرسشگری و اعتقاد به باورهای دینی را به خوبی یاد بگیرند.

وی حضور استانداران و فرمانداران را در شورای آموزش و پرورش استان و مناطق ضروری دانست و گفت: همکاری استانداران و فرمانداران با شورای آموزش و پرورش به این معنا است که نبض آموزش و پرورش در درون وزارت کشور در حال تپش است و ما را به یک شریک راهبردی برای شما و وزارت کشور را به شریک راهبردی برای آموزش و پرورش تبدیل می‌کند.

حاجی میرزایی در پایان گفت: آموزش و پرورش نیازمند همراهی و کمک وزارت کشور است و می‌تواند به وزارت کشور در شناسایی آسیب‌های اجتماعی، شکل گیری هویت افراد، تربیت دانش آموزان برای زندگی بهتر و قبول بیشتر مسئولیت اجتماعی کمک کند و برگزاری این جلسات مجالی است برای همکاری بیشتر و بهتر دو دستگاه برای رسیدن به موفقیت‌هایی که پیش روی ما قرار دارد.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری